Blogs
/
Beste AI-stemagents voor leadkwalificatie in 2026, gerangschikt op betrouwbaarheid

Beste AI-stemagents voor leadkwalificatie in 2026, gerangschikt op betrouwbaarheid

Retell
AI Voice Agent Platform
Published 
15
 min read
Beste AI-stemagents voor leadkwalificatie in 2026, gerangschikt op betrouwbaarheid
About this article
Retell AI publishes this article about its own recognition. The award placements and the reviews quoted below come from G2’s 2026 Best Software Awards, which G2 bases on verified user reviews. See how G2 picks winners.
BACK TO BLOGS
See Retell AI in action
Start free
Back to top

De betrouwbaarste AI-stemagents voor leadkwalificatie, uitsluitend beoordeeld op wat elke leverancier zelf publiceert, zijn Retell AI (8 van de 8 punten), gevolgd door Bland AI en Synthflow (elk 7 van de 8).

We hebben negen platforms gescoord op vier punten die bepalen of een kwalificatiegesprek standhoudt met een echte lead aan de lijn: uptime, reactie-latency, live doorverbinding naar een mens en CRM-writeback. Retell AI publiceert deze lijst. Retell wordt gescoord met dezelfde rubric en dezelfde bronregels als elke andere leverancier, en de tabel zou elk criterium tonen waarop het tekortschoot.

Hoe verhouden de beste AI-stemagents voor leadkwalificatie zich qua betrouwbaarheid?

Retell AI is het enige platform in deze groep dat op alle vier de criteria de volle score haalt. Acht van de negen documenteren een warme doorverbinding naar een mens, dus live doorverbinding maakt zelden het verschil. De verschillen zitten in uptime-toezeggingen, gepubliceerde latency en of kwalificatieresultaten zonder middleware in het CRM terechtkomen.

LeverancierUptimeLatency (volgens leverancier)Live doorverbindingCRM-writebackTotaalHet meest geschikt voor
Retell AI2: statuspagina en uptimegarantie van >99,9%2: vanaf 600 ms, methode gepubliceerd2: warme doorverbinding met overdrachtsbericht2: native writeback naar HubSpot-velden8Inbound- en terugbelkwalificatie die resultaten direct naar HubSpot schrijft
Bland AI2: statuspagina en uptime-SLA van 99,99% (Enterprise)1: vanaf 300 ms, geen methode2: warme doorverbinding met briefing voor de medewerker2: native tools voor Salesforce en HubSpot7Programma's met hoge volumes die dedicated infrastructuur willen
Synthflow2: statuspagina en uptimeclaim van 99,99%1: onder 500 ms, geen methode2: warme doorverbinding met AI-samenvatting2: native Salesforce-koppeling met schrijfacties7Teams die een no-code builder met een Salesforce-app willen
Regal2: statuspagina en uptimeclaim van 99,9%0: Niet gepubliceerd2: warme doorverbinding met samenvatting2: native writeback naar Salesforce-velden; HubSpot-synchronisatie6Contactcenters met menselijke salesteams in een CCaaS
Thoughtly2: statuspagina en uptime-SLA van 99,9% (Scale-abonnement)0: Niet gepubliceerd2: warme doorverbinding met vroege samenvatting2: native HubSpot en Salesforce6Opvolging van inbound leads via stem, SMS en e-mail
Vapi2: statuspagina en 99,9% uptime voor enterprise-klanten1: gemiddeld onder 500 ms, geen methode2: warme doorverbinding met samenvatting1: geen native HubSpot- of Salesforce-tool; Make, n8n of webhooks6Developerteams die hun eigen stack samenstellen
ElevenLabs Agents1: statuspagina; SLA alleen in maatwerkvoorwaarden voor Enterprise0: Niet end-to-end gepubliceerd2: warm bericht aan de operator (Twilio-nummers)2: native HubSpot en Salesforce5Teams die stemkwaliteit voorop stellen
11x0: statuspagina dekt alleen Alice; geen SLA gepubliceerd0: Niet gepubliceerd2: live doorverbinding met volledige context2: native Salesforce, HubSpot en Pipedrive4B2B-revenueteams die een beheerde AI-telefoonagent voor inbound leads willen
Lindy1: statuspagina, geen SLA0: Niet gepubliceerd1: doorverbinding gedocumenteerd, geen briefing2: native updates van HubSpot- en Salesforce-records4Kleine teams die Lindy-agents al gebruiken voor e-mail en planning

Wat betekent leadkwalificatie met een AI-stemagent?

Leadkwalificatie met een AI-stemagent betekent dat een stemagent een lead die al interesse heeft getoond belt of te woord staat, de kwalificatievragen stelt die je salesteam zou stellen en bepaalt wat er daarna gebeurt.

Een warme lead gaat naar een menselijke salesmedewerker, idealiter tijdens het gesprek en mét context. Een lead die nog niet klaar is, wordt vastgelegd met de reden. Hoe dan ook komen de antwoorden in het CRM terecht, zodat niemand een opname hoeft terug te luisteren om te weten wat er is gebeurd.

Dit is iets anders dan outbound leadgeneratie, waarbij het draait om het vinden en bereiken van nieuwe prospects. Kwalificatie begint zodra de lead er is: inbound gesprekken, terugbelverzoeken na een ingevuld formulier en opvolging van leads die stil zijn gevallen. Daarom telt betrouwbaarheid hier zwaarder dan bereik. Een weggevallen gesprek of een trage reactie kost je een lead waarvoor je al hebt betaald.

Stroomdiagram van één kwalificatiegesprek: de lead belt in of wordt teruggebeld (uptime), de agent stelt de kwalificatievragen (latency), een warme lead wordt met context warm doorverbonden naar een salesmedewerker (live doorverbinding) of een lead die nog niet klaar is wordt vastgelegd met de reden, en de antwoorden en uitkomst worden naar het CRM geschreven (CRM-writeback)
Hoe de vier scoringscriteria aansluiten op één kwalificatiegesprek. Diagram door Retell AI, oktober 2026.

Retell AI: het enige platform hier met de volle score op alle vier de criteria

Homepage van Retell AI met de kop "Meet your AI call center from the future" en klantlogo's van onder meer CVS Health, Anker, Motorola en Lenovo
Homepage van Retell AI, vastgelegd in oktober 2026. Bron: retellai.com.

Retell AI scoort 8 van de 8 omdat het elk criterium op de eigen site documenteert, inclusief hoe latency wordt gemeten. Het is gebouwd voor teams die willen dat het kwalificatiegesprek bij elk gesprek werkt, niet alleen in een demo.

Feiten over betrouwbaarheid

  • Latency (volgens leverancier): volgens de documentatie van Retell ligt de latency vanaf 600 ms, gemeten vanaf het moment dat de beller stopt met praten tot het moment dat de agent begint te reageren (documentatie). Voor elk gesprek wordt de latency van P50 tot P99 gerapporteerd via het dashboard en de Get Call API (documentatie).
  • Live doorverbinding: de Transfer Call-tool biedt koude doorverbinding, warme doorverbinding met een overdrachtsbericht dat de volgende medewerker briefet, en detectie van een mens vóór het doorverbinden (documentatie).
  • CRM-writeback: de native HubSpot-integratie koppelt velden uit de analyse na het gesprek na elk gesprek aan contacteigenschappen en logt het gesprek op de tijdlijn van het contact; agents kunnen tijdens het gesprek ook contacten en deals bijwerken (documentatie).

Het meest geschikt voor: inbound- en terugbelkwalificatie waarbij warme leads met context bij een salesmedewerker moeten komen en elk antwoord zonder middleware in HubSpot moet landen. Een typische setup belt een lead enkele seconden na het invullen van een formulier vanuit een HubSpot-workflow, stelt de kwalificatievragen, verbindt een warme lead warm door naar de dienstdoende salesmedewerker met een gesproken briefing, en schrijft budget, tijdlijn en uitkomst naar de eigenschappen van het contact.

Gepubliceerde prijzen: vanaf $0,07 per minuut.

Beperkingen: de Transfer Call-tool werkt alleen bij telefoongesprekken, niet bij webgesprekken. Native writeback naar Salesforce-velden is op de pagina's die we hebben bekeken niet even uitgebreid gedocumenteerd als voor HubSpot, dus Salesforce-teams doen er goed aan hun exacte velden te controleren.

In tegenstelling tot gescripte bots en gecontroleerde demo's die alleen op het ideale pad werken, is Retell gebouwd voor herhaalbare betrouwbaarheid in productie: de lastigste momenten van een gesprek, zoals een onderbreking of een overdracht, moeten keer op keer werken. Draai een pilot met je eigen leadgesprekken en controleer per gesprek de latency en de resultaten van de doorverbinding in het dashboard.

Bland AI: dedicated infrastructuur, een gepubliceerde uptime-SLA en een opgegeven latency

Homepage van Bland AI met de kop "Voice AI for the calls that can't go wrong" en een stemdemo "Ask anything"
Homepage van Bland AI, vastgelegd in oktober 2026. Bron: bland.ai.

Bland AI scoort 7 van de 8. Het publiceert een sterke uptime-toezegging, documenteert warme doorverbinding en native CRM-tools, en noemt een latencywaarde, zij het zonder meetmethode.

Feiten over betrouwbaarheid

  • Uptime: de prijspagina van Bland vermeldt een uptime-SLA van 99,99% op het Enterprise-abonnement, en Bland publiceert incidenten en postmortems op de statuspagina status.bland.ai.
  • Latency (volgens leverancier): vanaf 300 ms per reactie, volgens de blog van Bland (bron), zonder meetmethode.
  • Live doorverbinding: bij een warme doorverbinding start een tweede gesprek waarin de AI je menselijke medewerker briefet over de details van het gesprek, waarna de klant wordt toegevoegd (documentatie).
  • CRM-writeback: met de Salesforce-integratie van Bland kunnen gesprekken leads aanmaken en records bijwerken voor accounts, contacten, leads, opportunities en taken (changelog), en de tools-API vermeldt ook HubSpot (documentatie).

Het meest geschikt voor: grote programma's die dedicated infrastructuur en forward-deployed engineers willen om de agent te bouwen. Omdat er voor die waarde geen meetmethode wordt gegeven, meet je de reactietijd het best zelf tijdens een pilot.

Gepubliceerde prijzen: het Start-abonnement is gratis met een tarief van $0,14 per minuut; betaalde abonnementen (Build vanaf $299 per maand en hoger) verlagen het minuuttarief (facturatiedocumentatie).

Beperkingen: de SLA van 99,99% geldt voor Enterprise, niet voor elk abonnement. Bland is opgebouwd rond de eigen API en Pathways, dus houd rekening met engineeringtijd.

Synthflow: no-code builder met native CRM-apps

Homepage van Synthflow met de kop "Enterprise-Ready Voice AI Agents for Automated Phone Calls" en een uptimestatistiek van 99,99%
Homepage van Synthflow, vastgelegd in oktober 2026. Bron: synthflow.ai.

Synthflow scoort 7 van de 8. Het heeft een openbare statuspagina met incidentgeschiedenis en documenteert doorverbinding en CRM-writeback grondig; de latencywaarde komt van een marketingpagina zonder methode.

Feiten over betrouwbaarheid

  • Uptime: Synthflow vermeldt 99,99% uptime op de vergelijkingspagina en heeft een openbare statuspagina met incidentgeschiedenis op status.synthflow.ai.
  • Latency (volgens leverancier): onder 500 ms op dezelfde pagina, zonder methode.
  • Live doorverbinding: warme doorverbinding met een door AI gegenereerde samenvatting van het gesprek, detectie van een mens vóór de briefing en een aangepaste samenvattingsprompt (documentatie).
  • CRM-writeback: een Synthflow-app voor Salesforce op AppExchange plus custom actions die vanuit de agent Salesforce-API's aanroepen, inclusief schrijfacties (documentatie). De native HubSpot-integratie haalt contactlijsten op voor belcampagnes, maar de integratiepagina beschrijft niet hoe gespreksresultaten naar HubSpot worden teruggeschreven.

Het meest geschikt voor: salesteams die zonder code willen bouwen en al met Salesforce werken. Gesprekken kunnen worden gestart vanuit Salesforce Flows, en de warme doorverbinding kan het gesprek screenen zodat de salesmedewerker accepteert of weigert voordat de lead wordt doorverbonden.

Gepubliceerde prijzen: enterprise-contracten beginnen bij $30.000 per jaar.

Beperkingen: de jaarlijkse ondergrens van $30.000 sluit kleine pilots uit, en HubSpot-teams doen er goed aan te controleren hoe gespreksresultaten worden teruggeschreven.

Regal: gebouwd voor contactcenters die al menselijke salesmedewerkers hebben

Homepage van Regal met de kop "Built for CX leaders by CX leaders" en een telefoonnummer om de AI-agent te bellen
Homepage van Regal, vastgelegd in oktober 2026. Bron: regal.ai.

Regal scoort 6 van de 8. Het heeft een openbare statuspagina, documenteert warme doorverbinding met een samenvatting en schrijft gegevens native terug naar Salesforce-velden, maar publiceert geen latencywaarde die we konden vinden.

Feiten over betrouwbaarheid

  • Uptime: Regal vermeldt 99,9% uptime op de enterprise-pagina en publiceert een statuspagina met meldingen via e-mail, SMS en Slack (helpcentrum).
  • Latency (volgens leverancier): Niet gepubliceerd.
  • Live doorverbinding: bij een warme doorverbinding houdt de AI-agent het contact vast, geeft een korte samenvatting aan de medewerker die opneemt en verbreekt dan de verbinding (documentatie).
  • CRM-writeback: de Salesforce-integratie kan velden in Salesforce-profielen en Opportunities bijwerken wanneer attributen in Regal veranderen (Salesforce-documentatie). De HubSpot-integratie synchroniseert contacten en logt gespreksgebeurtenissen op de activiteitentijdlijn (integratiepagina).

Het meest geschikt voor: sales-contactcenters waar AI-agents gekwalificeerde leads doorgeven aan menselijke salesmedewerkers die in hetzelfde platform of een CCaaS werken.

Gepubliceerde prijzen: prijs op maat.

Beperkingen: de documentatie van Regal is niet eenduidig over of warme doorverbinding ook buiten SIP-doorverbindingen werkt, dus controleer welk pad jouw setup gebruikt. In HubSpot komen gespreksresultaten op de tijdlijn terecht in plaats van in contactvelden.

Thoughtly: multichannel leadopvolging met een gepubliceerde uptime-SLA

Homepage van Thoughtly met de kop "Everyone deserves a follow up" en een formulier om een demo aan te vragen
Homepage van Thoughtly, vastgelegd in oktober 2026. Bron: thoughtly.com.

Thoughtly scoort 6 van de 8. Het is ontworpen rond de conversie van inbound leads, documenteert warme doorverbinding en CRM-writeback, en publiceert een statuspagina en een uptime-SLA van 99,9%, maar geen latencywaarde.

Feiten over betrouwbaarheid

  • Uptime: Thoughtly heeft een openbare statuspagina met een uptimegeschiedenis van 90 dagen en vermeldt een uptime-SLA van 99,9% op het Scale-abonnement (prijspagina).
  • Latency (volgens leverancier): Niet gepubliceerd.
  • Live doorverbinding: de Transfer-node kan vooraf een samenvatting genereren, zodat de salesmedewerker context krijgt voor een live overdracht (documentatie).
  • CRM-writeback: native HubSpot- en Salesforce-integraties met acties die tijdens en na gesprekken records aanmaken en bijwerken (documentatie).

Het meest geschikt voor: teams die willen dat één agent dezelfde lead belt, sms't en e-mailt tot die reageert. Thoughtly draait om speed to lead: de agents bellen een inbound formulierinzending binnen ongeveer een minuut, kwalificeren de intentie en verbinden warm door naar een salesmedewerker of plannen een afspraak in.

Gepubliceerde prijzen: Flex-, Scale- en Enterprise-abonnementen met onbeperkte belminuten; prijzen staan niet op de prijspagina van Thoughtly.

Beperkingen: de SLA van 99,9% geldt voor het Scale-abonnement, niet voor Flex, en zonder gepubliceerde latency moet je de reactietijd zelf meten in een pilot.

Vapi: sterke doorverbindingsopties voor developers, minder sterk op CRM

Homepage van Vapi met de kop "Voice agents for builders" en een keuzemenu voor democalls
Homepage van Vapi, vastgelegd in oktober 2026. Bron: vapi.ai.

Vapi scoort 6 van de 8. Het publiceert een uptimewaarde voor enterprise, een statuspagina en de breedste set modi voor warme doorverbinding in deze lijst, maar de latencyclaim komt zonder methode en we vonden geen native CRM-writeback.

Feiten over betrouwbaarheid

  • Uptime: de enterprise-pagina van Vapi vermeldt 99,9% uptime voor enterprise-klanten met een Enterprise-SLA, en de documentatie verwijst naar een openbare statuspagina op status.vapi.ai.
  • Latency (volgens leverancier): gemiddelde latency onder 500 ms, volgens de enterprise-pagina. Er wordt geen meetmethode gegeven.
  • Live doorverbinding: de modi voor warme doorverbinding omvatten het uitspreken van een gegenereerde gesprekssamenvatting aan de bestemming voordat de beller wordt doorverbonden (documentatie).
  • CRM-writeback: de ingebouwde integratietools van Vapi omvatten Make, n8n, GoHighLevel, Google Calendar en Google Sheets, maar niet HubSpot of Salesforce. Teams bereiken die CRM's via Make, n8n of hun eigen webhook-tools (documentatie).

Het meest geschikt voor: developerteams die elk model zelf willen kiezen en hun eigen CRM-logica willen inrichten.

Gepubliceerde prijzen: de eigen prijscalculator van Vapi toont $0,082 tot $0,129 per minuut, afhankelijk van de gekozen componenten.

Beperkingen: CRM-writeback moet je bouwen; het is geen instelling. De uptimewaarde van 99,9% geldt voor enterprise-klanten.

ElevenLabs Agents: eerst stemkwaliteit, daarna bewijs van betrouwbaarheid

Homepage van ElevenLabs met de kop "Bringing technology to life" en producttabbladen voor ElevenCreative, ElevenAgents en ElevenAPI
Homepage van ElevenLabs, vastgelegd in oktober 2026. Bron: elevenlabs.io.

ElevenLabs Agents scoort 5 van de 8. Native CRM-tools en een warm doorverbindingsbericht zijn gedocumenteerd, maar het platform publiceert geen end-to-end reactie-latency en geen standaard uptime-SLA.

Feiten over betrouwbaarheid

  • Uptime: ElevenLabs heeft een openbare statuspagina op status.elevenlabs.io, met aparte componenten voor ElevenAgents. Een SLA wordt alleen aangeboden als maatwerkvoorwaarden voor Enterprise op de prijspagina.
  • Latency (volgens leverancier): Niet gepubliceerd als end-to-end waarde (beller stopt tot agent begint) op de pagina's die we hebben bekeken.
  • Live doorverbinding: de transfer_to_number-tool leest een bericht voor aan de menselijke operator, maar alleen wanneer het nummer is geïmporteerd via de native Twilio-integratie; SIP-doorverbindingen ondersteunen het warme bericht niet (documentatie).
  • CRM-writeback: native HubSpot-integratie die CRM-records aanmaakt en bijwerkt (documentatie), plus een Salesforce-integratie.

Het meest geschikt voor: teams voor wie de klank van de stem de belangrijkste eis is. Met de HubSpot-tools kan een agent een beller opzoeken op e-mailadres, eerdere interacties bekijken en het record tijdens het gesprek bijwerken, wat de kern van een kwalificatieflow dekt.

Gepubliceerde prijzen: $0,08 per minuut op elk abonnement, van Free tot Business; Enterprise is maatwerk (prijzen).

Beperkingen: de HubSpot-integratie ondersteunt alleen HubSpot-accounts die in de VS worden gehost.

11x: een beheerde AI-telefoonagent met diepe CRM-synchronisatie

Homepage van 11x met de kop "Voice, chat, email agents that drive revenue" tegen een achtergrond met een astronaut en een planeet
Homepage van 11x, vastgelegd in oktober 2026. Bron: 11x.ai.

11x scoort 4 van de 8. De telefoonagent Julian documenteert native CRM-writeback uitgebreid en een live doorverbinding met context, maar de statuspagina dekt alleen het product Alice en we vonden geen latencywaarde.

Feiten over betrouwbaarheid

  • Uptime: de openbare statuspagina van 11x dekt het product Alice, niet de telefoonagent Julian, en een SLA wordt alleen aangeboden als maatwerkvoorwaarden voor Enterprise (beveiligingsdocumentatie).
  • Latency (volgens leverancier): Niet gepubliceerd.
  • Live doorverbinding: wanneer een prospect een mens nodig heeft, verbindt Julian het gesprek live door met volledige context (documentatie).
  • CRM-writeback: native connectors voor Salesforce, HubSpot en Pipedrive zonder middleware, die gespreksstatus, uitkomst, transcript en kwalificatieresultaat naar gekoppelde velden schrijven (documentatie).

Het meest geschikt voor: B2B-revenueteams die een AI-telefoonagent willen die als beheerde medewerker wordt verkocht in plaats van als platform om op te bouwen. Julian belt formulierinzendingen terug, stelt de vragen uit je kwalificatieframework, scoort de lead en plant een afspraak in de agenda van een salesmedewerker in of verbindt live door.

Gepubliceerde prijzen: Julian voor stem begint bij $5.333 per maand, jaarlijks gefactureerd (11x).

Beperkingen: jaarcontracten en een hoge instapprijs maken het onbereikbaar voor kleine teams. Zonder bewijs van uptime voor Julian en zonder gepubliceerde latency moet je beide meten in een pilot.

Lindy: een algemene AI-agentbuilder die ook gesprekken aanneemt

Homepage van Lindy met de kop "Hire Lindy, get it done" en een gesimuleerde teamchat waarin Lindy op een verzoek reageert
Homepage van Lindy, vastgelegd in oktober 2026. Bron: lindy.ai.

Lindy scoort 4 van de 8. Het schrijft gespreksresultaten native naar HubSpot en Salesforce, heeft een openbare statuspagina en documenteert gespreksoverdracht, maar geen briefing voor de mens, en publiceert geen latencywaarde of uptime-SLA die we konden vinden.

Feiten over betrouwbaarheid

  • Uptime: Lindy heeft een openbare statuspagina met een uptimegeschiedenis van 90 dagen. We vonden geen gepubliceerde SLA.
  • Latency (volgens leverancier): Niet gepubliceerd als waarde. De telefoniepagina van Lindy zegt dat het 1,1 seconde sneller reageert dan de concurrentie, zonder referentiepunt.
  • Live doorverbinding: de documentatie van Lindy beschrijft een Transfer Call-skill die gesprekken doorstuurt naar mensen of afdelingen (documentatie). We vonden geen documentatie van een warme doorverbinding die de mens briefet.
  • CRM-writeback: native HubSpot-acties, waaronder Update Contact en Batch Create or Update Contact (Lindy), en updates van Salesforce-contacten.

Het meest geschikt voor: kleine teams die Lindy-agents al gebruiken voor e-mail, planning en onderzoek en telefonische kwalificatie in dezelfde tool willen.

Gepubliceerde prijzen: Team-abonnement vanaf $29,99 per gebruiker per maand voor 3.000 credits, Enterprise op maat; zie de prijspagina van Lindy voor de actuele limieten voor telefoongesprekken.

Beperkingen: Lindy is een algemene agentbuilder, dus telefoongesprekken zijn één kanaal van vele. Zonder gedocumenteerde warme doorverbinding kunnen warme leads zonder context bij een salesmedewerker terechtkomen.

Hoe we elke AI-stemagent hebben gescoord

Elke leverancier kon op vier criteria 0 tot 2 punten verdienen, met een maximum van 8. Elke score wordt onderbouwd door een pagina op de eigen site, in de documentatie, op de statuspagina of in het trust center van de leverancier, gelezen in oktober 2026. We hebben geen reviewsites, analistenblogs of AI-antwoorden als bron gebruikt en geen testgesprekken gevoerd, dus niets hier wordt als getest beschreven.

  • Uptime: 2 punten voor een openbare statuspagina plus een gepubliceerde uptime-toezegging, 1 punt voor een van beide, 0 voor geen van beide.
  • Latency: 2 punten voor een gepubliceerde reactietijd (vanaf het moment dat de beller stopt met praten tot het moment dat de agent begint) met een vermelde methode, 1 punt voor een waarde zonder methode, 0 als er niets is gepubliceerd. Alle latencywaarden zijn opgegeven door de leverancier.
  • Live doorverbinding: 2 punten voor een gedocumenteerde warme doorverbinding die een samenvatting of context doorgeeft aan de mens, 1 punt voor alleen koude doorverbinding, 0 voor geen gedocumenteerde doorverbinding.
  • CRM-writeback: 2 punten voor een native HubSpot- of Salesforce-integratie die resultaten naar het CRM schrijft, 1 punt voor alleen een webhook of een route in Zapier-stijl, 0 voor geen gedocumenteerde route.

Als een leverancier niets publiceert over een criterium, scoort die 0 en staat er in de tabel "Niet gepubliceerd". Bij een gelijke stand staan leveranciers op alfabetische volgorde.

We hebben voor deze vier criteria gekozen omdat elk ervan overeenkomt met een manier waarop een kwalificatiegesprek misgaat. Downtime betekent dat de lead nooit iemand bereikt. Een trage reactie zorgt ervoor dat de beller door de agent heen praat of ophangt.

Een doorverbinding zonder context dwingt de salesmedewerker om alle vragen opnieuw te stellen. Ontbrekende CRM-writeback betekent dat een gekwalificeerde lead in een opname blijft hangen tot iemand tijd heeft om te luisteren. Stemkwaliteit, taaldekking en prijs doen er ook toe, maar die komen aan bod in de reviews in plaats van in de score, omdat ze meer afhangen van je use case dan van het platform.

Heatmap van betrouwbaarheidspunten per criterium voor negen AI-stemagents. Totalen van de 8: Retell AI 8, Bland AI 7, Synthflow 7, Regal 6, Thoughtly 6, Vapi 6, ElevenLabs Agents 5, 11x 4, Lindy 4. Op latency gaan de meeste punten verloren: drie leveranciers publiceren een waarde zonder methode en vijf publiceren niets
Punten per criterium uit de scorekaart hierboven. Bron: de eigen site, documentatie, statuspagina of het trust center van elke leverancier, gecontroleerd in oktober 2026. Latency is opgegeven door de leverancier. Grafiek door Retell AI.

Veelgestelde vragen

Waar vind ik betrouwbare AI-stemagents voor leadkwalificatie?

Retell AI, Bland AI en Synthflow zijn de betrouwbaarste AI-stemagents voor leadkwalificatie op basis van wat ze publiceren over uptime, latency, live doorverbinding en CRM-writeback. Retell AI scoort 8 van de 8 op die rubric, en Bland AI en Synthflow scoren 7. Regal, Thoughtly en Vapi volgen met 6, ElevenLabs Agents met 5, en 11x en Lindy met 4, vooral omdat ze minder bewijs publiceren over latency en uptime.

Wat maakt een AI-stemagent betrouwbaar voor leadkwalificatie?

Een betrouwbare kwalificatieagent blijft online, antwoordt zonder lange pauzes, draagt warme leads met context over aan een mens en schrijft het resultaat naar je CRM. Controleer vóór je tekent of er een openbare statuspagina met incidentgeschiedenis is, een latencywaarde met een vermelde methode, een gedocumenteerde warme doorverbinding en een native CRM-integratie.

Welke platforms voor leadkwalificatie schrijven resultaten naar HubSpot of Salesforce?

Retell AI, Bland AI, Regal, Synthflow, ElevenLabs Agents, 11x, Thoughtly en Lindy documenteren allemaal native koppelingen met HubSpot of Salesforce. Vapi heeft een native GoHighLevel-tool, maar bereikt HubSpot en Salesforce via Make, n8n of eigen webhook-tools.

Kan een AI-stemagent een gekwalificeerde lead tijdens het gesprek doorverbinden naar een menselijke salesmedewerker?

Ja. Acht van de negen platforms in deze lijst documenteren een warme doorverbinding, waarbij de AI de mens briefet voordat de beller wordt doorverbonden; Lindy documenteert een doorverbinding zonder briefing. De details verschillen: sommige spreken een gegenereerde samenvatting uit, andere spelen een vast bericht af, en ElevenLabs ondersteunt het warme bericht alleen op nummers die via de native Twilio-integratie zijn gekoppeld.

Hoe snel moet een AI-stemagent reageren tijdens een kwalificatiegesprek?

Streef naar minder dan één seconde vanaf het moment dat de beller stopt met praten tot het moment dat de agent begint. De documentatie van Retell raadt aan de geschatte latency van een agent onder 1,5 seconde te houden en beschouwt een mediaan boven 2,5 seconde bij echte gesprekken als hoog. Vraag elke leverancier hoe die latency meet, want gepubliceerde waarden gebruiken verschillende begin- en eindpunten.

Werken AI-stemagents voor leadkwalificatie zowel bij inbound gesprekken als bij terugbellen?

Ja. Elk platform in deze lijst verwerkt inbound gesprekken, en de meeste kunnen ook enkele seconden na het verzenden van een webformulier terugbellen. Controleer voor inbound kwalificatie of de agent je bestaande telefoonnummer kan gebruiken en of het doorverbindingsdoel de wachtrij is waarin je salesmedewerkers al werken, zodat een gekwalificeerde beller nooit wordt doorgestuurd naar een lijn die niemand opneemt.

Wat kosten aanbieders van AI-leadkwalificatie?

De gepubliceerde minuutprijzen in deze lijst lopen van $0,07 per minuut (Retell AI, starttarief) tot $0,14 per minuut (het gratis Start-abonnement van Bland AI). ElevenLabs Agents rekent $0,08 per minuut en de calculator van Vapi toont $0,082 tot $0,129 per minuut. 11x prijst Julian voor stem vanaf $5.333 per maand, jaarlijks gefactureerd. De enterprise-contracten van Synthflow beginnen bij $30.000 per jaar en het Team-abonnement van Lindy bij $29,99 per gebruiker per maand, terwijl Thoughtly en Regal geen prijzen vermelden.

ROI Calculator
Estimate Your ROI from Automating Calls

See how much your business could save by switching to AI-powered voice agents.

All done! 
Your submission has been sent to your email
Oops! Something went wrong while submitting the form.
   1
   8
20
Oops! Something went wrong while submitting the form.

ROI Result

2,000

Total Human Agent Cost

$5,000
/month

AI Agent Cost

$3,000
/month

Estimated Savings

$2,000
/month
Live Demo
Probeer onze live demo

Een demodemonummer van Retell Clinic Office

Bedankt! Je inzending is ontvangen!
Oeps! Er is iets misgegaan bij het verzenden van het formulier.

What results look like with Retell AI

De San Antonio Spurs transformeerden de betalingen van seizoenskaarten voor een betere fanervaring
Read the case study
504.7×
rendement op investering
13.90%
van de gesprekken eindigde in een betalingsafspraak
Hoe CETDIGIT Retell gebruikt om voice-AI in complexe CRM-workflows te integreren
Read the case study
~97.000
spraakoproepen (94.000 uitgaand)
~53.500
belminuten

Estimate your monthly voice AI cost

$  0.11
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Estimated monthly cost
$1,408
12,800 conversation minutes

Revolutioneer je belactiviteiten met Retell